Wsparcie

Zdecyduj, komu i na co chcesz przekazać swój 1% podatku dochodowego. Przekaż go Fundacji „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II, która jest Organizacją Pożytku Publicznego (OPP). Dzięki Tobie możemy realizować nasze cele statutowe poprzez organizację m.in. Warsztatów Artystycznych „Radosne Serca”, Festiwalu Radosnych Serc oraz projektu czytelniczego „CzyTam Świat?”

Jeśli jesteś:

  • podatnikiem podatku dochodowego od osób fizycznych,
  • podatnikiem opodatkowanym ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych,
  • podatnikiem prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą oraz korzystającym z liniowej, 19-procentowej stawki podatku,

i składasz zeznanie roczne: PIT-28, PIT-36, PIT 36L, PIT-37, PIT-38 bez przeszkód możesz przekazać Nam swój 1% podatku.

Po wyliczeniu, ile podatku będziesz miał do zapłacenia w tym roku, w odpowiednich rubrykach zeznania podatkowego (które zatytułowane są „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego OPP”) wpisujesz nazwę i numer pod jakim widnieje w KRS

Fundacja „Nowe Pokolenie” w hołdzie Janowi Pawłowi II 0000234725

Na jednym wniosku PIT możesz przekazać odpis 1% tylko dla jednej organizacji. Masz prawo wskazać na konkretny cel przekazania swoich pieniędzy. Przeznaczona jest na to specjalna rubryka „Informacje uzupełniające”

Informacje te zostaną przesłane organizacji pożytku publicznego jako uszczegółowienie przekazanych kwot.

Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, który otrzymują PIT roczny z ZUS, nie masz obowiązku składać dodatkowego rozliczenia rocznego, ale jeśli chcesz przekazać 1% swojego podatku, powinieneś złożyć PIT-37, wypełnić go w szczególności w rubrykach 124-126 i dostarczyć do odpowiedniego Urzędu Skarbowego.

Pieniądze – 1% podatku należnego – na konto wybranej organizacji przekaże Urząd Skarbowy w lipcu lub w sierpniu roku podatkowego, w którym jest składane zeznanie podatkowe. Z wyliczonej kwoty potrącone zostaną koszty przelewu.

Chcesz wesprzeć naszą działalność? Możesz to zrobić dokonując wpłaty na konto:

Credit Agricole
45 1940 1076 3092 2420 0000 0000
FUNDACJA „NOWE POKOLENIE” w hołdzie Janowi Pawłowi II
ul. A.G. Siedleckiego 12
85-868 Bydgoszcz

Chcesz pomóc w sposób niematerialny? Masz trochę wolnego czasu i nie boisz się wyzwań? Zostań naszym wolontariuszem. Będziesz współpracował ze zgranym zespołem, który realizuje swoje zadania z pasją i zaangażowaniem. To doskonała okazja do zdobycia nowych kompetencji, umiejętności i tak ważnego na rynku pracy doświadczenia. Możesz wybrać obszar działań, który najbardziej Ci odpowiada:

  • praca z dziećmi w przedszkolu i w trakcie zajęć dodatkowych
  • zajęcia terapeutyczne
  • wsparcie przy realizacji projektów

Masz pytania? Zadzwoń- 793 101 280, napisz wiadomość- fundacja@nowe-pokolenie.pl

Za każdą pomoc DZIĘKUJEMY!

Skip to content