XI edycja Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca to zupełna nowość! Rok 2020 przyniósł nam wszystkim ogromną rewolucję i zmobilizował do szukania nowych rozwiązań. I tak z Muzeum Archeologicznego w Biskupinie przenieśliśmy się prosto do sieci. Zamiast spotkań na sali, spotykaliśmy się poprzez platformę internetową. Od 13 do 24 lipca prowadzone były warsztaty z czterech dziedzin artystycznych: aktorskie, plastyczne, taneczne i wokalne. A efektem pracy dzieci i młodzieży było stworzenie nagrania audio-video, które najlepiej obrazuje ich talent. Motywem przewodnim całego projektu był „Harry Potter”. Jest to postać doskonale znana młodzieży i przez nią lubiana. Poniżej powarsztatowe nagranie audio-video, którego inspiracją stał się młody czarodziej. Pamiętajcie, to nie jest kopia książki czy filmu, tylko interpretacja dzieła stworzona przez Radosne Serca. Nad właściwym przygotowaniem merytorycznym do nagrań czuwała kadra instruktorska:
Multimedia
Kadra
od lewej u góry Ryszard Stopa i Karolina Witkowska,
od lewej na dole Ryszard Mickiewicz, Karolina Kasprzak
i Monika Tofil-Wieloszyńska.
Zdjęcie wykonane w czasie X edycji Ogólnopolskich Warsztatów Artystycznych Radosne Serca w 2019r.
Aktorka i scenarzystka w teatrze „Alelale” i Bydgoskim Teatrze Lalek Buratino. Uczyła się w Studium Sztuki Filmowej i Technik Telewizyjnych Camerimage Film School na kierunku aktorskim w grupie profesora Jana Machulskiego. W listopadzie 2001r. eksternistycznie uzyskała dyplom aktora dramatycznego wydany przez Związek Artystów Scen Polskich. Współpracuje z krakowskim Stowarzyszeniem Teatralnym „Dialog”. Na swoim koncie ma role w „Mątwie” Witkacego i sztuce na podstawie książki Hanny Krall „Zdążyć przed Panem Bogiem”. W 2015 r. otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Bydgoszczy za działalność teatralną na rzecz mieszkańców Bydgoszczy. Jest otwarta na pomysły dzieci i daje im maksimum swobody artystycznej. Nie daje gotowych rozwiązań. Jej motto to „pomyśl, jak to przedstawić”.
Tancerka, dyplomowana instruktorka tańca hip hop i tańca współczesnego, choreograf. Organizatorka licznych warsztatów i pokazów tanecznych. Tańczy od 7 roku życia. Pracuje z dziećmi i młodzieżą od 2008 roku. Pasjonuje się tworzeniem choreografii głównie w stylu hip hop, ale również odważnie łączy różne techniki taneczne. Sędziuje na zawodach ogólnopolskich, prowadzi warsztaty w stylu hip hop. Regularnie sama bierze udział w szkoleniach tanecznych w takich stylach jak: hip hop, dancehall, house, popping, locking, jazz i taniec współczesny z instruktorami z Polski i zagranicy. Prowadzi zajęcia z grupami turniejowymi, początkującymi jak i również z przedszkolakami. Ma dobry kontakt z dziećmi i młodzieżą, a jednocześnie jest wymagającym trenerem. Przywiązuje się do tancerzy i jest skłonna do każdego poświęcenia dla swoich grup. Dla niej nie ma rzeczy niemożliwych.
Absolwentka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy z zakresu wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego z nauczaniem muzyki oraz I stopnia Państwowej Szkoły Muzycznej im Karola Szymanowskiego w Toruniu. Od 2018r. pełni funkcję dyrektora Przedszkola Niepublicznego „Przedszkolna Chatka”. Doświadczenie w pracy z dziećmi zdobywała m.in. jako nauczyciel wychowania przedszkolnego, nauczyciel muzyki, opiekun chórów i zajęć artystycznych. Praca z dziećmi jest dla niej spełnieniem zawodowym i artystycznym, pasją, przygodą, która sprawia ogromną radość i dostarcza dużo satysfakcji.
Ukończył Liceum Plastyczne w Bydgoszczy, później studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu – malarstwo w pracowni u prof. Skupniewicza, rysunek u prof. Kurzawskiego, litografia u prof. Lucjana Mianowskiego, gdzie uzyskał dyplom w 1985 r. Po studiach prowadził pracownię dekoratorską i galerię „85” Sztuki Polskiej. Od 1990 roku pracuje z młodzieżą w placówkach oświaty w Bydgoszczy i w okolicach. Od 2012 roku przebywa na emeryturze. Zajmuje się malarstwem sztalugowym i ściennym, rysunkiem, (również reklamą). Nauczanie malarstwa i rysunku to jego pasja, którą zaraża dzieci i młodzież, przygotowując ich m.in. do konkursów oraz do egzaminów do szkół plastycznych. W każdym dziecku potrafi wydobyć talent.
Artysta związany ze sceną od ponad 25 lat. Śpiewa głównie piosenkę teatralną i ballady. Jest laureatem ogólnopolskich festiwali i przeglądów piosenki poetyckiej takich ja: „Festiwal Sztuki Słowa”, „Czy to jest kochanie…?”. Uczył się śpiewu i emisji głosu m.in. u Grażyny Łobaszewskiej oraz na warsztatach wokalnych prowadzonych przez Elżbietę Zapendowską. Wydał dwie płyty: „Ślad Stopy” i „Szafa”. Od 25 lat współpracuje z Chojnickim Centrum Kultury. W latach 1990-1995 był aktorem Teatru „Niepokorny”, działającego przy tamtejszym centrum kultury. Wielokrotnie prowadził warsztaty wokalne dla dzieci i młodzieży. Pisze teksty piosenek chwytające za serce i dające wiele powodów do wzruszeń.
Goście
Udział w warsztatach to też możliwość poznania artystów i osób związanych z kulturą. Również znanych osób. Oto goście tegorocznej edycji:
Rafał Cieszyński – aktor filmowy, teatralny i serialowy
Maria Mickiewicz – ilustratorka książek z Brześcia
Tadeusz Seibert – finalista The Voice of Poland, instruktor wokalu
Justyna Szafran – wokalistka i aktorka
Anna „YouYu” Jujka – tancerka i choreograf, jurorka programu Got to Dane
Iga Jambor-Skupniewicz – aktorka teatralna
Agata Rogatty – instruktorka tańca
Arkadiusz „Amon” Wiatrowski – iluzjonista
Parnerzy
Co roku nasz projekt wspierają instytucje kulturalne z Bydgoszczy. Partnerzy tegorocznej edycji to:
Honorowy Patronat
Partnerzy medialni
Tak duże przedsięwzięcie wymaga szerokiej promocji. Pomogli nam w tym nasi partnerzy
Sponsorzy
Współfinansowanie
„Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych”