Patron

Patronem fundacji jest Św. Jan Paweł II. Urodził się 18 maja 1920r. w Wadowicach. 16 października 1978r. został Papieżem. Zmarł 2 kwietnia 2005r..Po 9 latach (27 kwietnia 2017r.) za sprawą Papieża Franciszka dołączył do grona świętych.

Bez wątpienia był wielkim Polakiem. Niezłomnym i walczącym do ostatnich dni życia. Kochał Boga i ludzi szczerą miłością. Był człowiekiem pokoju i dialogu. Znany i ceniony na całym świecie. To pierwszy w historii Papież, który nie zamknął się w Watykanie. Pielgrzymował po całym świecie, niosąc dobre słowo i wiarę. W czasie swojego pontyfikatu odbył ponad 100 podróży poza granice Włoch. Troska o dzieci i młodzież była ważnym elementem jego posługi kapłańskiej. To właśnie On zainicjował Światowe Dni Młodzieży.

Św. Jan Paweł II Był też wszechstronnym artystą. W latach młodzieńczych występował w szkolnym teatrze. Pisał wiersze, tworzył sztuki teatralne. To właśnie jego zamiłowanie do sztuki i umiłowanie dzieci i młodzieży sprawiły, że stał się przewodnikiem naszej fundacji. Tak jak On dbamy o wielokierunkowy rozwój młodych ludzi. Na co dzień kierujemy się Jego mottem „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”.

Skip to content